Koniec :)

listopad 27th, 2009

Witamy!

Dobiega końca nasza praktyka zawodowa w Monachium; cztery tygodnie minęły niezwykle szybko. Ostatnie dni praktyki obfitowały w ogrom pracy i różne inne zajęcia więc nawet nie mieliśmy czasu by napisać i dać znać co u nas słychać .W ostatnim tygodniu pracowaliśmy w dziale marketingu, gdzie nabyliśmy umiejętności i wiedze odnośnie tej komórki organizacyjnej w firmie m.in. poznaliśmy wiele rodzajów badań marketingowych, strukturę marketingu mix i strategie z nim związane.
Jednakże tydzień ten obfitował nie tylko w pracę ale także w rozrywkę i mile spędzone chwile. Aby odprężyć się po ciężkiej i wyczerpującej pracy odwiedzaliśmy piękne zakątki Monachium łącznie z licznymi basenami, zwiedziliśmy piękny ratusz na Marienplatzu , który o tej porze roku ( zbliżające się święta Bożego Narodzenia ) jest niezwykle piękny a jego urok pozwala na zapomnienie o rzeczywistości . Niezwykłych wrażeń dostarczyły nam pobyty na basenach: Nordbad, Olympia- Schwimmhalle, a także Michaeli- Hallenbad. Poza tym mieliśmy okazję ponownie pospacerować po wspaniałym Olimpiaparku i przecudnych ogrodach zamku w Nymphenburgu.
Przyszedł czas powrócić do domu, pora znów pakować walizki i pożegnać przepiękne Monachium.

Pozdrawiamy:
-Monika Kordowska,
-Konrad Kozimor,
-Sylwia Pinkowska,
-Grzesiek Leśko.

listopad 22nd, 2009

Witam !!!

W dzisiejszym dniu mieliśmy dużo czasu na odpoczynek i poznawanie miasta, a właściwie okolicy , w której mieszkamy. Po wyśmienitym śniadaniu udaliśmy się na polską Mszę św. na Josephplatz, po czym postanowiliśmy po raz drugi odwiedzić zamek znajdujący się nieopodal naszego schroniska młodzieżowego. Skłonił nas do tego cudowny krajobraz i panorama tej okolicy co będzie można zobaczyć na niżej zamieszczonych zdjęciach.
Niedzielny dzień już dobiega końca więc musimy nabrać sił na kolejny już ostatni tydzień praktyk :-)

Pozdrawiam Konrad :-)

Monachium

Monachium

Sobota :-)

listopad 21st, 2009

Hallo!

Kończy się już 3 tydzień naszego pobytu w Monachium. Nie do wiary, jak ten czas szybko leci, jeszcze tylko tydzień i będziemy wracać do domu. Dziś korzystając z pięknej pogody postanowiliśmy poznać kolejny zakątek przepięknego Monachium, więc udaliśmy się do Nymphenburg Castle, gdzie wspólnie odpoczywaliśmy po ciężkim minionym tygodniu pracy. Moim zdaniem jest to jedno z najpiękniejszych miejsc, co widać na załączonych niżej zdjęciach. Następnie zjedliśmy obiad i wieczorem ponownie wybraliśmy się do Olimpiaparku, by pospacerować i miło spędzić czas.
Jutro niedziela, więc będziemy mogli jeszcze odpocząć przed ostatnim już tygodniem pracy.

Pozdrawiam i do zobaczenia wkrótce.
Monika

Monachium

Monachium

Monachium

Piątek.

listopad 20th, 2009

Hurra!:) Wreszcie zaczął się upragniony weekend. Pomimo, że w pracy jest bardzo miła atmosfera, to każdy cieszy się z perspektywy dwóch dni odpoczynku. Jest to już nasz ostatni weekend w Monachium wiec postaramy się w pełni wykorzystać. Jak? Tego jeszcze nie wiemy, okaże się w ciągu 48 godzin. Relacje napewno pojawią się na blogu:)

Sylwia.

:)

listopad 19th, 2009

Czas tutaj płynie zadziwiająco szybko. Dosłownie wczoraj rozpakowywaliśmy walizki, i po mrugnięciu okiem okazuje się, że 3 tydzień praktyk w Monachium powoli dobiega końca. Ostatnie dni były bardzo pracowite, dlatego też nie zdołaliśmy nic napisać. W środę i czwartek nasze zakłady pracy odwiedził pan Grzegorz Sarama, kierownik praktyk. Poza tą kontrolą, nad wszystkim czuwa pani Sarna-Galli. Jeżeli chodzi o praktyki, wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni. Dziś przeszedłem do działu analizy i planowania. Praca tutaj jest dużo bardziej ekscytująca niż można się tego spodziewać. Ten dział budują sami profesjonaliści, od których miałem okazję dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy. Cały czas wzbogacam moje słownictwo zarówno w języku angielskim jak i niemieckim, co umożliwia mi jeszcze lepszą komunikację.

Grzesiek

11 dzień praktyki za nami.

listopad 16th, 2009

Dzisiejszy dzień w mojej firmie rozpocząłem od segregacji dokumentacji firmowej, począwszy od faktur i rachunków po korespondencję . Następnie w dalszym ciągu realizowałem zagadnienia z zakresu finansów i księgowości, a mianowicie poznałem sposób realizacji rozliczeń z kontrahentami, budżetami i innymi firmami będącymi w powiązaniu z moją firmą - CD Werbemittel, która zajmuje wysokie miejsce na rynku .
W dzisiejszym dniu nie wystarczyło nam czasu na wieczorny wypad na miasto, dlatego też postanowiliśmy pozostać w schronisku by nabrać sił na kolejny dzień pracy :-)

Pozdrawiam Konrad :-)

Niedziela!

listopad 15th, 2009

Hallo!
Dziś niedziela :-) W końcu całkiem wolny dzień od pracy, więc mogliśmy trochę poleniuchować. Po pysznym śniadaniu pojechaliśmy na mszę, a później do Deutsche Museum, gdzie mile spędziliśmy popołudnie i odetchnęliśmy po wyczerpującym tygodniu pracy. Po powrocie przyszedł czas na obiad, więc postanowiliśmy ponownie zamówić sobie pizze. Teraz odpoczywamy i nabieramy sił, by jutro znów wyruszyć na praktyki.
Pozostało nam jeszcze 2 tygodnie pobytu w Monachium, więc staramy się korzystać z każdej wolnej chwili, by podziwiać uroki tego wspaniałego miasta. Niestety w ciągu tygodnia nie mamy ich zbyt wiele, ale na szczęście są jeszcze weekendy. :-)

Życzę wszystkim udanego następnego tygodnia!

Pozdrawiam- Monika :-)

Weekend!

listopad 14th, 2009

Nareszcie weekend! :)
Niewiarygodne, że już 2 tygodnie praktyk jest za nami. Dzisiejszy dzień poświęciliśmy na same przyjemności. Po bardzo długim śnie, o mały włos nie spóźniliśmy się na śniadanie, po którym wybraliśmy się na miasto. Na samym początku wybraliśmy się na Olimpia Einkaufzentrum, gdzie mogliśmy sobie pozwolić jedynie na “windowshopping”. Odwiedziliśmy kilka “galerii” handlowych w okolicy Olimpii i postanowiliśmy jednak zrobić zakupy na Kaufingerstr. Gdy dotarliśmy na miejsce, nie mogliśmy uwierzyć własnym oczom, ponieważ zdecydowana większość sklepów ma już wystawy w świątecznym stylu. Co więcej, na wystawie jednego ze sklepów powstał świetny workshop misiów na baterie. Wyglądało to na prawdę wspaniale.
Po dniu spędzonym na wycieczce ‘Szlakiem bawarskich centrów handlowych’ wróciliśmy do hotelu gdzie czekała już na nas zamówiona pizza :)

Grzesiek

listopad 12th, 2009

Witam wszystkich,
Kolejny dzień w dziale księgowości w firmie Agentur fur Mode mam już za sobą. Atmosfera w mojej firmie jest równie przyjazna jak u moich kolegów. Przez ostatni tydzień przekonałam się co do nieprawdziwości wielu panujących stereotypów, ponieważ wszyscy moi współpracownicy są dla mnie bardzo mili i uprzejmi. Praca daje mi nie tylko wiele satysfakcji ale także dużo wiedzy. Dzięki pobytowi w Monachium bardzo szybko uczę się zarówno języka niemieckiego jak i angielskiego. Pomimo wymagających warunków w pracy, nadal mamy czas i ochotę na poznawanie zakątków tego przepięknego miasta.

POZDRAWIAM SYLWIA:)

Spotkanie w szkole

listopad 11th, 2009

Witam,
Jest godzina 21.30 a praktykanci dopiero teraz dotarli do swoich pokoi gdzie wreszcie mogą odpocząć po całym dniu. Po pracy pojechali od razu do naszej szkoły partnerskiej. O godzinie 18 rozpoczęło się tam spotkanie informacyjne dla rodziców i uczniów zainteresowanych praktykami zagranicznymi. Mieliśmy szansę usłyszeć relacje uczniów, którzy już odbyli praktyki za granicą np. w Czechach, na Słowacji i w Rzeszowie. Również my zostaliśmy poproszeni o zabranie głosu i przybliżenie zebranym naszego miasta oraz szkoły. Uczniowie opowiedzieli także o swoich praktykach w Monachium i wrażeniach z pobytu tutaj.
Najprzyjemniejsze momenty dla mnie to wizyty w firmach naszych praktykantów. Jak dotąd słyszę tylko pozytywne opinie na temat ich pracy, zachowania i zaangażowania. Bardzo cieszy mnie to, że coraz swobodniej porozumiewają się w języku angielskim, ale również uczą się nowych słówek i zwrotów w języku niemieckim. Może i ja się przy nich czegoś nauczę :)

Beste grüße
Małgorzata Sarna-Galli