Drugi tydzień praktyk

Kolejny dzień praktyk właśnie dobiega końca. Nie miałem jeszcze okazji podzielić się z Wami wrażeniami, więc czas nadrobić zaległości :-) .
Atmosfera w Greinwalder&Partner jest niesamowicie przyjazna. Na samym początku odniosłem wrażenie, że to duża, rodzinna firma. Praca w takich warunkach jest prawdziwą przyjemnością.
W ubiegłym tygodniu zapoznałem się z podstawowymi przepisami i regulaminami, formą i przedmiotem działalności przedsiębiorstwa, a także zostałem zapoznany z przepisami BHP/p.poż; natomiast czwartek i piątek spędziłem w dziale płac.
Dziś przeszedłem do najbardziej interesującego wydziału - księgowości. Na samym początku zapoznałem się z programem księgowym firmy, systemem numeracji dokumentów oraz planem kont. Przeżyłem prawdziwy szok, kiedy zobaczyłem jak bardzo rozbudowany jest system ewidencji kosztów, oraz ilu pracowników zajmuje się tylko i wyłącznie tą działką.
W przewie na lunch zostałem zaproszony do baru serwującego bawarskie potrawy. Mam nadzieję, że przez kolejne 3 tygodnie zdążę skosztować każdej z nich :)

Grzesiek

Odpowiedz

Musisz by zalogowany aby zamieszcza komentarze.