Spotkanie w szkole

Witam,
Jest godzina 21.30 a praktykanci dopiero teraz dotarli do swoich pokoi gdzie wreszcie mogą odpocząć po całym dniu. Po pracy pojechali od razu do naszej szkoły partnerskiej. O godzinie 18 rozpoczęło się tam spotkanie informacyjne dla rodziców i uczniów zainteresowanych praktykami zagranicznymi. Mieliśmy szansę usłyszeć relacje uczniów, którzy już odbyli praktyki za granicą np. w Czechach, na Słowacji i w Rzeszowie. Również my zostaliśmy poproszeni o zabranie głosu i przybliżenie zebranym naszego miasta oraz szkoły. Uczniowie opowiedzieli także o swoich praktykach w Monachium i wrażeniach z pobytu tutaj.
Najprzyjemniejsze momenty dla mnie to wizyty w firmach naszych praktykantów. Jak dotąd słyszę tylko pozytywne opinie na temat ich pracy, zachowania i zaangażowania. Bardzo cieszy mnie to, że coraz swobodniej porozumiewają się w języku angielskim, ale również uczą się nowych słówek i zwrotów w języku niemieckim. Może i ja się przy nich czegoś nauczę :)

Beste grüße
Małgorzata Sarna-Galli

Odpowiedz

Musisz by zalogowany aby zamieszcza komentarze.