logo
Home O szkole Archiwum strony

Wielki sukces naszego ucznia!

Drukuj PDF

 

Michał Święch z klasy 2 ct został laureatem i zajął III miejsce
w finale XX Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo - Menedżerskich

W dniach 16 - 17 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół nr 1 w Koszalinie, odbył się finał jubileuszowego XX Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo - Menedżerskich.

W tegorocznym konkursie uczestniczyło ponad 2600 uczniów z całej Polski, z czego po eliminacjach  okręgowych do ogólnopolskiego finału zakwalifikowało się 60 osób.
W pierwszym dniu zmagań finałowych uczestnicy rozwiązywali test, w którym połowa pytań zadana była w wybranym języku obcym oraz wykonywali zadanie praktyczne  dotyczące analizy ekonomicznej w programie EXCEL.

Do ścisłego finału w 2-gim dniu zakwalifikowało się 10 najlepszych uczestników
z czego, po trzech seriach pytań, wyłoniono 5 najlepszych. Wszyscy otrzymali do wykonania różnorodne zadania np. rozwiń sentencję związaną z problematyką konkursu, rozwiąż krzyżówkę z hasłem ekonomicznym, zaprezentuj zagadnienie problemowe przedstawione
w formie graficznej. Nasz uczeń, Michał Święch zajmując ostatecznie wysokie III miejsce, zaprezentował bardzo wysoki poziom wiedzy merytorycznej, wykazał się umiejętnościami logicznego myślenia i zwięzłego prezentowania informacji oraz świetnym refleksem.

Program Turnieju obejmuje problematykę ogólną, mieszczącą się w obowiązujących programach nauczania przedmiotów ekonomicznych (podstawy ekonomii, funkcjonowanie przedsiębiorstw w gospodarce rynkowej, analiza ekonomiczna, marketing, statystyka, rachunkowość, elementy prawa, informatyka, język obcy zawodowy) oraz wiedzę w zakresie tematu wiodącego, który w tym roku szkolnym dotyczył  „Podejmowania działalności gospodarczej w aktualnych uwarunkowaniach prawno-ekonomicznych”.

Zajmując III miejsce Michał otrzymał nagrody ufundowane przez sponsorów oraz organizatorów Turnieju, którymi są Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych
i Aktywnych Szkół Zawodowych w Bydgoszczy, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. S. Batorego w Koninie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie.

 

W Turnieju tym, dyplomy z wyróżnieniem za wysokie wyniki
w eliminacjach okręgowych  otrzymali ponadto:  Magdalena Sroka z klasy 4 at oraz  Piotr Żądło i Patryk Zembroń z klasy 4 bt.

 


SEKRETARIAT

7.30 - 15.30

English French German Italian Polish Russian Slovak Hungarian
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś33
mod_vvisit_counterWczoraj572
mod_vvisit_counterW tym tygodniu605
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu4115
mod_vvisit_counterW tym miesiącu18252
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu16600
mod_vvisit_counterOd początku1984379

Online (ostatnie 20 minut): 8
Twój nr IP: 18.204.227.117
,
Dzisiaj jest: Maj 31, 2020