logo
Home
Rekrutacja


Szkoła branżowa

Drukuj PDF

Branżowa Szkoła I Stopnia

Zawody

Sprzedawca

kwalifikacja AU.20
Prowadzenie sprzedaży

Fotograf

kwalifikacja  AU.23
Rejestracja, obróbka i obróbka obrazu

Sprzedawca znajduje zatrudnienie w hurtowniach, sklepach detalicznych oraz działach zaopatrzenia i zbytu przedsiębiorstw produkcyjnych.

Może pracować jako przedstawiciel handlowy lub prowadzić własną działalność gospodarczą.

Fotograf przede wszystkim może prowadzić własną działalność usługową, może również pracować w branżach lub instytucjach wykorzystujących fotografię w swojej działalności. Są to redakcje prasowe, telewizja, agencje reklamowe, policja, biblioteki, muzea, placówki naukowo-techniczne i archiwa.

Czas nauki: 3 lata

Praktyczna nauka zawodu odbywa się w szkole, w nowoczesnych pracowniach organizowania i prowadzenia sprzedaży oraz grafiki komputerowej

Uczniowie zdobywają umiejętność obsługi programów komputerowych wspomagających prowadzenie działalności gospodarczej (INSERT) oraz profesjonalnej obróbki grafiki (w oparciu o pakiet Adobe CC).

Młodzież obsługuje nowoczesne urządzenia wykorzystywane w handlu takie jak: kasy fiskalne, wagi elektroniczne, metkownice, czytniki kodów i inne. W pracowniach graficznych uczą się obsługi lustrzanek cyfrowych, tabletów graficznych, skanerów, plotera, drukarki proofowej i innych.

Zajęcia praktyczne w wymiarze 8 tygodni odbywają się u pracodawców w miejscu potencjalnego zatrudnienia absolwentów szkoły: hurtownie, sklepy detaliczne, wielkopowierzchniowe centra handlowe, studia graficzne, drukarnie, studia DTP i inne.

Poprawiony: środa, 18 kwietnia 2018 09:38
 

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej

Drukuj PDF

TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ


Umiejętności zawodowe Technika grafiki i poligrafii cyfrowej pozwalają mu z łatwością znaleźć interesującą pracę w kraju i za granicą

Nasi absolwenci posiadają szczególnie poszukiwane na rynku pracy kompetencje w zakresie technik cyfrowych: przygotowują i opracowują różnorodne projekty graficzne, tworzą logotypy, publikacje cyfrowe 2D i 3D

Efektami pracy technika grafiki i poligrafii cyfrowej mogą być reklamy w prasie, telewizji, Internecie, na billboardach; książki, foldery, ulotki, plakaty itp.

Technicy zajmują się tworzeniem opakowań, etykiet, materiałów reklamowych, wizytówek; przygotowują projekty do druku, obsługują cyfrowe systemy produkcyjne w poligrafii, prowadzą procesy drukowania 2D i 3D

Poprawiony: wtorek, 24 kwietnia 2018 22:59 Więcej…
 

Technik handlowiec

Drukuj PDF

TECHNIK HANDLOWIEC

 

Specjalista do spraw sprzedaży oraz sprzedaży internetowej to zawód z przyszłością

 

Na naszych uczniów czeka praca w charakterze: specjalisty do spraw sprzedaży, specjalisty do spraw reklamy i marketingu, pracownika średniego szczebla zarządzania, pracownika logistyki (zbytu i zaopatrzenia), organizatora sprzedaży internetowej, właściciela własnej firmy handlowej oraz wielu innych.

Poprawiony: niedziela, 15 kwietnia 2018 18:18 Więcej…
 

Technik ekonomista

Drukuj PDF
TECHNIK EKONOMISTA
  • Analiza ofert pracy wykazała, że pracodawcy poszukują osób z praktycznymi umiejętnościami związanymi m.in. z polityką zatrudnienia, naliczaniem wynagrodzeń, rozliczaniem ubezpieczeń i podatków, księgowością, obrotem pieniężnym,  zaopatrzeniem, sprzedażą, gospodarką magazynową, rozliczaniem produkcji, wykonywaniem prac biurowych.

  • Technik ekonomista bierze udział w rozwiązywaniu problemów ekonomicznych, może uczestniczyć w zarządzaniu, planowaniu, organizowaniu, motywowaniu oraz kontroli pracy w firmie.

  • Ekonomiści są osobami cenionymi na rynku pracy, ponieważ posiadają umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów występujących we współczesnych przedsiębiorstwach.

Znalezienie pracy ułatwiają umiejętności posługiwania się nowoczesną technologią oraz korzystania z użytkowych programów finansowo-księgowych,kadrowo-płacowych, zarządzania magazynem.

Poprawiony: niedziela, 15 kwietnia 2018 18:18 Więcej…
 

Szkoła ze 100-letnią tradycją

Drukuj PDF

Wybierz zawód dla SIEBIE

TECHNIK EKONOMISTA

TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ

TECHNIK HANDLOWIEC


Poprawiony: czwartek, 01 czerwca 2017 16:21
 SEKRETARIAT

7.30 - 15.30

English French German Italian Polish Russian Slovak Hungarian
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś535
mod_vvisit_counterWczoraj456
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1504
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu3855
mod_vvisit_counterW tym miesiącu3800
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu17281
mod_vvisit_counterOd początku2005952

Online (ostatnie 20 minut): 15
Twój nr IP: 3.235.238.217
,
Dzisiaj jest: Lip 07, 2020