logo
Home O szkole Archiwum strony

Technik handlowiec

Drukuj PDF

TECHNIK HANDLOWIEC

Technik handlowiec powinien posiadać wiedzę o funkcjonowaniu rynku, potrzebach konsumentów, towaroznawstwie, działaniach marketingowych, technikach informatycznych, organizacji pracy w punktach sprzedaży, nowoczesnej rachunkowości, prawie (cywilnym i handlowym) oraz regułach współpracy z kontrahentami.

W wyniku kształcenia absolwent otrzymuje odpowiedni zasób wiedzy ogólnej i zawodowej, który daje podstawę do podjęcia pracy, jak również możliwość szybkiego przekwalifikowania się w różnych sytuacjach życiowych.

 

Umiejętności te zdobywa się na przedmiotach zawodowych:

 

  • podstawy ekonomii
  • elementy prawa
  • ekonomika handlu
  • rachunkowość handlu
  • pracownia informatyczno - handlowa
  • język obcy zawodowy
  • statystyka
  • działalność przedsiębiorstwa handlowego
  • praktyka zawodowa

 

Zawód technika handlowca jest jednym z najbardziej poszukiwanych zawodów na rynku pracy.

Podstawowym celem kształcenia na kierunku technik handlowiec jest przygotowanie absolwentów do zarządzania firmą handlową, a także zapoznanie z organizacją pracy sklepów, zaopatrzeniem placówek detalicznych, udział w rozmowach handlowych, przygotowanie dokumentacji związanej z zamówieniami i przyjmowaniem towarów, przygotowanie towarów do sprzedaży, organizacja procesu sprzedaży, rozliczenie sklepu i innych placówek handlowych, kontrola jakości towarów, zaopatrzenie hurtowni, akwizycja sprzedaży hurtowej. Uczniowie mogą sprawdzić  w praktyce nabytą na zajęciach wiedzę w czasie  praktyk zawodowych (w klasie II i III po 2 tygodnie). Odbywają się w jednostkach handlowych na terenie Rzeszowa i okolic. Odbywając praktykę zawodową w ramach programu Metroedukacja uczniowie mogą uzyskać dwujęzyczny certyfikat (w języku polskim i angielskim) dający możliwość pracy w wielkopowierzchniowych centrach handlowych (np. Makro, Real, Media – Markt)

Zawód technika handlowca ma za zadanie wykształcić w przyszłym absolwencie orientację marketingową, umiejętność posługiwania się narzędziami marketingowymi, korzystania ze zdobyczy technik komputerowych, posługiwania się przydatnymi w zawodzie programami komputerowymi, nowoczesną rachunkowością, zasadami prawa, współpracy z kontrahentami krajowymi i zagranicznymi. Absolwent jest zaznajomiony z wszelkimi zagadnieniami dotyczącymi problematyki handlowej.

Absolwenci tego kierunku mogą być zatrudnieni jako przedstawiciele handlowi firm, działach handlowych firm państwowych i prywatnych, działach logistyki, jako personel zarządzający placówkami detalicznymi i hurtowymi, działach marketingu firm handlowych.

Poprawiony: środa, 31 maja 2017 18:45  
English French German Italian Polish Russian Slovak Hungarian
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś377
mod_vvisit_counterWczoraj468
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2146
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu2904
mod_vvisit_counterW tym miesiącu10105
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu12733
mod_vvisit_counterOd początku2245291

Online (ostatnie 20 minut): 7
Twój nr IP: 3.227.235.216
,
Dzisiaj jest: Wrz 23, 2021


Chcesz zobaczyć Wystawę
KLIKNIJ !!!NASI PARTNERZY