logo
Home - grafiki i poligrafii cyfrowej

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej

Drukuj PDF

Jest to kierunek utworzony zgodnie z aktualnymi potrzebami rynku pracy. Umiejętności zawodowe technika grafiki i poligrafii cyfrowej pozwalają mu z łatwością znaleźć interesującą pracę w kraju i za granicą. Absolwenci posiadają szczególnie poszukiwane na rynku pracy kompetencje w zakresie technik cyfrowych. Technik grafiki i poligrafii cyfrowej jest obecny niemal w każdej agencji reklamowej, we wszystkich firmach wydawniczych oraz drukarniach cyfrowych. Od jego umiejętności zależy bowiem ostateczny wygląd bannerów reklamowych, design stron internetowych, ulotek, gazet, czasopism kolorowych oraz książek.


Informacje dodatkowe

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej jest obecny niemal w każdej agencji reklamowej, we wszystkich firmach wydawniczych oraz drukarniach cyfrowych. Od jego umiejętności zależy bowiem ostateczny wygląd bannerów internetowych, design stron internetowych, ulotek, gazet, czasopism kolorowych oraz książek. Wybierz zawód, który pozwoli Ci jednocześnie na rozwijanie Twoich zainteresowań oraz znalezienie wymarzonej i dobrze płatnej pracy. W trakcie nauki szkoła organizuje praktyki zawodowe u pracodawców w firmach i instytucjach, w rzeczywistych warunkach pracy. Istnieje możliwość odbycia praktyk zagranicznych w ramach programu ERASMUS+. Zdobędziesz też wiele dodatkowych umiejętności na organizowanych zajęciach organizowanych przez szkołę, a prowadzonych przez pracowników firm branży poligraficznej, m.in.  Europrint, Offset Druk, Cyfrowa Foto, Studio Kolor. Zajęcia w tym zawodzie prowadzą również pracownicy naukowi Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Absolwent po ukończeniu szkoły będzie przygotowany do pracy w wyuczonym zawodzie, może także kształcić się dalej na studiach po zdaniu egzaminu maturalnego.


W trakcie nauki uczniowie zdobywają kwalifikacje zawodowe udokumentowane certyfikatami:

a)    Kwalifikacja 1: PGF.04 Przygotowywanie oraz wykonywanie prac graficznych
i publikacji cyfrowych

b)   Kwalifikacja 2: PGF.05 Drukowanie cyfrowe i obróbka druków

a po ukończeniu szkoły dyplom zawodowy technika grafiki i poligrafii cyfrowej.

Pobierz Informator o Egzaminie zawodowym


Sylwetka absolwenta:

Absolwent kończący szkołę w zawodzie technik cyfrowych procesów graficznych będzie przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie:

a)       przygotowania publikacji i prac graficznych do drukowania,

b)      obsługiwania cyfrowych systemów produkcyjnych stosowanych w poligrafii,

c)      przygotowania prezentacji graficznych i multimedialnych,

d)      wykonywania i wdrażania internetowych projektów multimedialnych,

e)      prowadzenia procesów drukowania,

f)       modelowania, drukowania i obróbki wydruków 3D,

g)      organizowania i prowadzenia działalności gospodarczej.


Technik grafiki i poligrafii cyfrowej znajduje zatrudnienie w agencjach reklamowych, studiach grafiki reklamowej, studiach fotograficznych i wideofilmowania, drukarniach oraz pracowniach poligraficznych. Absolwenci tego kierunku pracują również w mediach, wydawnictwach książkowych, czy w szeroko pojętym przemyśle (np. wzornictwo przemysłowe, reklama firm i sprzedaż produktów firmowych). Ponadto mają możliwość założenia własnej firmy.


Baza dydaktyczna i warunki kształcenia

Kształcenie w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej odbywa się w profesjonalnie wyposażonych pracowniach kształcenia zawodowego:

a)      pracownia druku cyfrowego,

b)      pracownia obróbki druków,

c)      pracownia planowania i kontrolowania produkcji poligraficznej,

d)      pracownia druku 3D.

Pracownie te wyposażone są w sprzęt i oprogramowanie, z którego korzysta wiele jednostek gospodarczych branży poligraficznej: pakiet programów Adobe (Photoshop, Illustrator, InDesign, Animator), pakiet Corel Draw, program Impozycjoner.

Kształcenie przedmiotów ogólnokształcących prowadzone jest w pracowniach wyposażonych w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne, umożliwiające realizację podstawy programowej, programów nauczania oraz przygotowanie do egzaminu maturalnego zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.

Uczniowie mogą ponadto korzystać z centrum multimedialnego w bibliotece szkolnej, auli, sali konferencyjnej, sali relaksacyjnej i nowoczesnej siłowni.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Zobacz film o zawodzie Zobacz pracownie

grafika

pracownie


Poprawiony: niedziela, 02 maja 2021 15:36  
English French German Italian Polish Russian Slovak Hungarian
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś327
mod_vvisit_counterWczoraj441
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1628
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu2904
mod_vvisit_counterW tym miesiącu9587
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu12733
mod_vvisit_counterOd początku2244773

Online (ostatnie 20 minut): 7
Twój nr IP: 34.239.177.24
,
Dzisiaj jest: Wrz 22, 2021


Chcesz zobaczyć Wystawę
KLIKNIJ !!!NASI PARTNERZY