logo
Home Projekty Zakończone KROK W PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

Krok w przedsiębiorczość

Drukuj PDF

Zespół Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie jest jedną z kilkudziesięciu szkół ponadgimnazjalnych woj. podkarpackiego i małopolskiego, w których w bieżącym roku szkolnym realizowany jest innowacyjny projekt „Krok w przedsiębiorczość”.  Projekt  ten finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego – PO „Kapitał Ludzki” (priorytet III – Wysoka jakość systemu oświaty, działanie 3.5 Projekty innowacyjne).

Głównym jego celem jest pilotażowe wdrożenie testujące (w woj. małopolskim i podkarpackim) innowacyjnego programu kształtowania postaw przedsiębiorczych, rozwijania kompetencji matematycznych i umiejętności komputerowych w szkołach ponadgimnazjalnych. Opracowany program kształcenia oparty jest na koncepcji tworzenia przez uczniów wirtualnej firmy (zlokalizowanej na otwartej platformie edukacyjnej) i konkurowania na wirtualnym rynku.

Projekt jest realizowany przez podmioty mające duże doświadczenie w zakresie opracowywania strategii edukacyjnych, kształcenia i doskonalenia nauczycieli oraz działalności publikacyjnej dla sektora oświatowego, tj.: Wydawnictwo Nowa Era (lider projektu), Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie (partner) oraz Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie (partner).

W realizacji projektu w Zespole Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie uczestniczy 10 uczniów kl. 3ct Technikum w zawodzie technik ekonomista. Biorą oni udział w zajęciach dydaktycznych dotyczących zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej oraz  doskonalących umiejętności matematyczne i informatyczne, wykonują wynikające z programu ćwiczenia i rozwiązują praktyczne problemy związane z prowadzeniem firmy. Do dyspozycji mają interesujące materiały dydaktyczne, prezentacje, testy, fora itp. umieszczone na specjalnie utworzonej platformie edukacyjnej.  Zrealizowane przez uczniów zadania są systematycznie oceniane, co pozwala na bieżące diagnozowanie przyrostu ich wiedzy i praktycznych umiejętności.  Do realizacji tego projektu szkoła została wyposażona w tablicę interaktywną i komputer.

Koordynatorem szkolnym projektu jest Mariusz Rawski. Za prowadzenie zajęć i opiekę nad uczestnikami odpowiadają: Marta Kruczek-Grochala i Mariusz Rawski

Poprawiony: poniedziałek, 21 listopada 2011 11:40  
English French German Italian Polish Russian Slovak Hungarian
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś334
mod_vvisit_counterWczoraj452
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1855
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu3175
mod_vvisit_counterW tym miesiącu786
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu11895
mod_vvisit_counterOd początku2274952

Online (ostatnie 20 minut): 6
Twój nr IP: 3.92.28.52
,
Dzisiaj jest: Gru 02, 2021


Chcesz zobaczyć Wystawę
KLIKNIJ !!!







NASI PARTNERZY