logo
Home Projekty "Erasmus+"

Erasmus1

Drukuj PDF

Projekt "Wsparcie rozwoju zawodowego uczniów technikum" jest realizowany przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie we współpracy z Rudolf- Rempel- Berufskolleg w Bielefeld, Berufskolleg Senne der Stadt Bielefeld (Niemcy) i Obchodną Akademią w Koszycach (Słowacja).

Projekt zakłada wyjazd 32 uczniów kl. III  technikum w zawodach technik ekonomista ,  technik handlowiec i  technik cyfrowych procesów graficznych na 3-tygodniowe (120 godz.)praktyki zawodowe do Bielefeld (Niemcy) i Koszyc  (Słowacja) w latach 2015 - 2017.  Podstawowym celem projektu jest przyrost i doskonalenie umiejętności zawodowych uczestników praktyk, doskonalenie sprawności wykorzystywania przy wykonywaniu zadań zawodowych technologii informatycznych i nowoczesnych narzędzi pracy a także  porozumiewania się w  języku angielskim, niemieckim i słowackim w sytuacjach zawodowych i życia codziennego.  Wpłynie to w perspektywie  na większą atrakcyjność osób biorących udział w projekcie na rynku pracy, ułatwi proces przechodzenia od  procesu uczenia się do zatrudnienia. Projekt przewiduje staranne przygotowanie językowe i pedagogiczne przed wyjazdem na praktykę oraz przygotowanie kulturowe odbywające się częściowo w szkole wnioskodawcy i częściowo w krajach partnerskich.

Efektem projektu będzie skonfrontowanie  w warunkach realnych nie tylko umiejętności zawodowych i językowych  ale także ważnych na rynku pracy  kompetencji społecznych i komunikacyjnych. Wyjazdy do Niemiec i Koszyc będą również okazją do poznania tradycji i kultury tych krajów, otworzą na odmienność, nauczą tolerancji i szacunku do tej odmienności. Projekt promuje mobilność, elastyczne formy zatrudnienia i przedsiębiorczość. Ponadto projekt udoskonali system praktyk, zwiększy atrakcyjność oferty edukacyjnej szkoły oraz pogłębi współpracę między szkołami i pracodawcami w Polsce, Niemczech i Słowacji. Realizacja projektu pokaże uczniom, że technik wykształcony w Polsce, ma realne szanse na znalezienie zatrudnienia również w zagranicznych firmach. Pobudzi ciekawość świata, da nowe spojrzenie na europejski rynek pracy, otworzy jego uczestników na inne kultury, pokaże inne warunki życia i alternatywne metody spędzania wolnego czasu.

Projekt przewiduje upowszechnienie rezultatów w szkole wnioskodawcy, środowisku lokalnym  a także w szkołach i otoczeniu szkół partnerskich.

Nawiązana w projekcie współpraca zostanie w przyszłości wykorzystana do tworzenia i realizacji nie tylko projektów mobilności uczniów i kadry, ale także partnerstw strategicznych oraz w dziedzinie sportu i kultury.

Koordynatorem projektu jest Pan Tomasz Marmaj.

Poprawiony: poniedziałek, 30 stycznia 2017 14:39  
English French German Italian Polish Russian Slovak Hungarian
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś177
mod_vvisit_counterWczoraj387
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2227
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu3181
mod_vvisit_counterW tym miesiącu9680
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu13544
mod_vvisit_counterOd początku2258410

Online (ostatnie 20 minut): 6
Twój nr IP: 3.237.16.210
,
Dzisiaj jest: Paź 22, 2021


Chcesz zobaczyć Wystawę
KLIKNIJ !!!NASI PARTNERZY