logo
Home O szkole Archiwum strony

Ruch rzeźbi umysł i ciało

Drukuj PDF

Szeroko rozumiane bezpieczeństwo młodzieży jest ważnym problemem, dlatego konieczne jest stworzenie programu przeciwdziałania zagrożeniom. Konstruując i realizując programu „Ruch rzeźbi umysł i ciało” wychodziliśmy z założenia, że młodzież powinna poznać: nowe sposoby spędzania czasu wolnego zapobiegając zagrożeniom i patologiom społecznym, sposoby rozładowania niewłaściwych emocji i agresji wpływając na redukcję stresu, nowe czynniki kształtujące dbałość o zdrowie, nowe formy aktywności fizycznej.


Ważnym elementem programu było zorganizowanie siłowni szkolnej.


Siłownia powstała dzięki działającemu przy szkole Stowarzyszeniu „Ekonomik”, Fundacji Lotto Milion Marzeń oraz środków finansowych Zespołu Szkół Ekonomicznych. Całkowity koszt adaptacji pomieszczenia i wyposażenia siłowni wyniósł 55.000 zł w tym 40.000 zł otrzymaliśmy od Fundacji Lotto Milion Marzeń. Z siłowni korzystać będą uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły.


Zespół Szkół Ekonomicznych zwraca bardzo dużą uwagę na rozwijanie w młodym człowieku wiedzy na temat zdrowia i dbałości o prawidłowy rozwój fizyczny. Przybliża sposoby zapobiegania chorobom cywilizacyjnym i uwrażliwia na zagrożenia jakie one za sobą niosą. Uczniowie chętnie współpracują z nauczycielami  realizując swoje sportowe pasje. Efektem działań są sukcesy jakie szkoła odnosi na płaszczyźnie kultury fizycznej.
W roku szkolnym 2013/2014 jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna w Rzeszowie uzyskała Certyfikat Szkoły w Ruchu nadany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Otrzymaliśmy również Certyfikat „Szkoły Przyjaznej Żywieniu i Aktywności Fizycznej” w ramach Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy KIK 34 czyli „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej”, który był objęty patronatem MEN.

Poprawiony: środa, 26 listopada 2014 11:45  
English French German Italian Polish Russian Slovak Hungarian
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś392
mod_vvisit_counterWczoraj468
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2161
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu2904
mod_vvisit_counterW tym miesiącu10120
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu12733
mod_vvisit_counterOd początku2245306

Online (ostatnie 20 minut): 6
Twój nr IP: 3.227.235.216
,
Dzisiaj jest: Wrz 23, 2021


Chcesz zobaczyć Wystawę
KLIKNIJ !!!NASI PARTNERZY