logo
Home Projekty Zakończone Przedsiębiorczość w praktyce Projekt "Przedsiębiorczość w praktyce" - I moduł

Projekt "Przedsiębiorczość w praktyce" - I moduł

Drukuj PDF

W dniu dzisiejszym zakończyła się realizacja I modułu projektu "Przedsiębiorczość w praktyce".

Moduł realizowany był przez specjalistów z Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Dwugodzinne warsztaty zrealizowane zostały w każdej z 25 szkół województwa podkarpackiego uczestniczących w projekcie. Warsztaty poświęcone były formom prowadzenia działalności gospodarczej i możliwościom ich finansowania.

Uczniowie nabyli praktyczne umiejętności wypełniania wniosku o dofinansowanie własnej działalności z Funduszu Pracy oraz poznali sposoby pozyskiwania funduszy unijnych, kredytów, pożyczek na rozpoczęcie działalności. Potrafią też dokonać wyboru formy prawnej, kierując się własnymi możliwościami i oczekiwaniami oraz znają procedurę rejestracji firmy. Uczniowie chętnie uczestniczyli w tym module i  pozytywnie ocenili ten etap projektu. Ogółem w warsztatach udział wzięło ponad 800 uczniów Techników i Liceów Ogólnokształcących z całego Podkarpacia.

27 listopada 2015 rozpoczyna się towarzyszący projektowi konkurs. Trzyosobowe zespoły uczniów z każdej szkoły przez tydzień zmagać się będą z zadaniem praktycznym dotyczącym zrealizowanego modułu. W dniu 4 grudnia 2015 r. wszyscy uczestnicy konkursu rozwiązywać będą 10 minutowy test pisemny z tego zakresu. Równocześnie w dniu 1 grudnia 2015 roku rozpoczyna się drugi moduł projektu: "Kredyt bankowy jako źródło finansowania działalności" realizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.

Zadania konkursowe uczniowie rozwiązywać będą po zakończeniu każdego modułu projektu.

W załączeniu zdjęcia z warsztatów przeprowadzonych w Zespole Szkół Licealnych w Leżajsku oraz prezentacja przygotowana przez specjalistów z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

Załączniki:
Pobierz (pwpr.pdf)pwpr.pdf[ ]1782 Kb
Poprawiony: piątek, 08 kwietnia 2016 22:39  
English French German Italian Polish Russian Slovak Hungarian
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś391
mod_vvisit_counterWczoraj468
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2160
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu2904
mod_vvisit_counterW tym miesiącu10119
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu12733
mod_vvisit_counterOd początku2245305

Online (ostatnie 20 minut): 7
Twój nr IP: 3.227.235.216
,
Dzisiaj jest: Wrz 23, 2021


Chcesz zobaczyć Wystawę
KLIKNIJ !!!NASI PARTNERZY