logo
Home Projekty Zakończone Przedsiębiorczość w praktyce Gala Finałowa podsumowująca projekt "Przedsiębiorczość w praktyce"

Gala Finałowa podsumowująca projekt "Przedsiębiorczość w praktyce"

Drukuj PDF

19 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie odbyła się gala finałowa projektu, realizowanego w ramach programu edukacji ekonomicznej NBP "Przedsiębiorczość w praktyce".

Patronem honorowym projektu był Marszałek Województwa Podkarpackiego. Patronem honorowym gali finałowej był Prezydent Miasta Rzeszowa. W uroczystości podsumowania projektu uczestniczyli:  Katarzyna Kuczmenda, dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, Henryk Wolicki, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Rzeszowa ds. oświaty,  Beata Rapa, dyrektor Oddziału Okręgowego NBP w Rzeszowie, Stanisław Wasilewski dyrektor Oddziału ZUS w Rzeszowie,  Tomasz Janeczek dyrektor Izby Skarbowej w Rzeszowie, Jacek Pasternak kierownik Wydziału Informacji Statystycznej i Analiz  WUP w Rzeszowie, przedstawiciele Urzędu Miasta Rzeszowa i Podkarpackiego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz  media lokalne.

Gala składała się z czterech części:

I) Wizyta w Urzędzie Marszałkowskim

Blisko 100 uczestników  projektu  wraz z nauczycielami odwiedziło Urząd Marszałkowski województwa Podkarpackiego. Uczniowie spotkali się z Przewodniczącym Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzym Cyprysiem oraz Waldemarem Szumnym z Kancelarii Zarządu. Poznali tajniki funkcjonowania sejmiku oraz zadania jakie realizuje samorząd województwa.

II) Finał konkursu

Do finału konkursu zakwalifikowało się 6 trzyosobowych zespołów z 25 szkół, realizujących zadania konkursowe. Zadania te dotyczyły zagadnień, omawianych szczegółowo podczas zajęć warsztatowych w ramach poszczególnych modułów projektu: Zakładanie i finansowanie działalności gospodarczej, kredyty i dofinansowania, rozliczenia z tytułu ubezpieczeń i podatków. W finale udział wzięły następujące szkoły: Zespół Szkół Technicznych w Leżajsku, Zespół Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie, Zespół Szkół Nr 2 w Nowej Dębie, Zespół Szkół Zawodowych w Przeworsku.

O godzinie 9.30 odbył się test  wiedzy z zakresu zajęć warsztatowych. Testy wykonywane były na komputerach. W ocenie ogólnej zespołu, brana była pod uwagę suma punktów zdobytych przez wszystkich członków zespołu.

Zasadnicza część finału konkursu polegała na prezentacji  biznesplanów przedsięwzięć  rozwiązujących ważny lokalny problem. W jury konkursowym zasiadali przedstawiciele NBP, ZUS, IS, WUP, Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Rzeszowskiego. I miejsce zdobyli uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie (Paulina Koza, Patrycja Fuglewicz, Michał Święch), II miejsce reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych w Przeworsku (Katarzyna Cierpisz, Aneta Pieniążek, Artur Jabłoński), a III z Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku (Diana Proń, Sabina Czapka, Aneta Satke). Zwycięzcy otrzymali laptopy. Nagrodami za II miejsce były tablety  a zdobywcy III miejsca otrzymali e - booki. Wszyscy uczniowie otrzymali też drobne upominki ufundowane przez Urząd Marszałkowski i WUP.

III) Przykład dobrej praktyki

Uczestnicy projektu mieli możliwość zapoznać się z ciekawym pomysłem na biznes podczas spotkania z Tomaszem Madejem, pomysłodawcą i  twórcą przedsiębiorstwa start - up "Mądry dzieciak".

IV) Debata promująca przedsiębiorczość

Ważnym podsumowaniem projektu była debata promująca przedsiębiorczość . Debatę poprowadził dr Grzegorz Hajduk z Uniwersytetu Rzeszowskiego a jej uczestnikami byli: Beata Rapa, dyrektor Oddziału Okręgowego NBP, Jacek Pasternak, kierownik  Wydziału Informacji Statystycznej i Analiz  WUP w Rzeszowie, Tomasz Janeczek, dyrektor IS w Rzeszowie, dr Dariusz Wyrwa z Politechniki Rzeszowskiej, przedstawiciele ZUS, Urzędu Marszałkowskiego oraz uczniowie z ZSE w Rzeszowie, ZS nr 2 w Rzeszowie, ZSL w Leżajsku. Uczniowie uczestniczący w debacie zwracali uwagę na problemy młodych przedsiębiorców, z którymi spotkali się uczestnicząc w warsztatach i realizując zadania konkursowe  w ramach projektu. Uczestniczący w debacie przedstawiciele instytucji  otoczenia bezpośredniego biznesu, podkreślali  otwartość tych instytucji  na współpracę w rozwiązywaniu problemów i wskazali działania wspierające mały i średni biznes.

 
English French German Italian Polish Russian Slovak Hungarian
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś414
mod_vvisit_counterWczoraj468
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2183
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu2904
mod_vvisit_counterW tym miesiącu10142
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu12733
mod_vvisit_counterOd początku2245328

Online (ostatnie 20 minut): 5
Twój nr IP: 3.227.235.216
,
Dzisiaj jest: Wrz 23, 2021


Chcesz zobaczyć Wystawę
KLIKNIJ !!!NASI PARTNERZY