Przejdź do treści

Konkurs „Promocja Sesji Młodego Grafika”

Społeczność związana z kierunkiem technik grafiki i poligrafii cyfrowej, wyszła z inicjatywą zorganizowania wydarzenia komplementarnego do najważniejszego eventu w naszej szkole – Sesji Popularnonaukowej Młodego Ekonomisty. Już 24 kwietnia 2025 roku, w ramach I Sesji Młodego Grafika, spotkamy się z nietuzinkowymi osobami z całej Polski, którzy z komunikacją wizualną pracują na co dzień. Tematem przewodnim będzie „Sztuka (w) komunikacji”.

W ramach tego wydarzenia został zorganizowany konkurs na zaprojektowanie materiałów promocyjnych I Sesji Młodego Grafika. Pięcioosobowe zespoły będą podążać za wybraną inspiracją, by stworzyć spójną, oryginalną i estetyczną promocję wydarzenia.

Do kogo skierowany jest konkurs?

Do uczniów klas trzecich, czwartych oraz piątych z kierunku technik grafiki i poligrafii cyfrowej, chcących wykazać się swoim warsztatem w sytuacji praktycznej, a przy tym wykazać się kreatywnością i obyciem.

Jakie są warunki przystąpienia do konkursu?

  1. Dobranie się w zespoły pięcioosobowe i wybranie osoby lidera (Uwaga! Zespoły mogą być międzyoddziałowe).
  2. Zapoznanie się z regulaminem konkursu przez wszystkich członków zespołu.
  3. Uzupełnienie formularza zgłoszeniowego przez lidera (jeden na zespół).
    Zgłoszenia będą przyjmowane do 31.10.2024 r. (czwartek).
  4. Wybranie inspiracji spośród: Średniowiecze, Renesans, Barok, Oświecenie, Romantyzm.
  5. Wybranie opiekunki zespołu, która pomoże Wam w sprawach formalnych i będzie służyła konsultacją. Opiekunkami zespołów są: Edyta Czeladka, Izabela Piątek, Barbara Sabik i Sylwia Tulik-Fąfara.
  6. W przypadku uczniów niepełnoletnich, doniesienie zgody opiekuna prawnego do opiekunki zespołu (Załącznik nr 1 regulaminu).

Jakie korzyści wynikają z udziału w konkursie?

  1. Wzmocnienie umiejętności pozyskanych w trakcie nauki przedmiotów zawodowych.
  2. Wzbogacenie swojego portfolio.
  3. Szlifowanie kompetencji pracy zespołowej.
  4. Wykazanie się swoją pomysłowością, zainteresowaniami artystycznymi i determinacją.
  5. Realny wpływ na życie kulturalne szkoły.
  6. Dla trzech najlepszych zespołów, udział w warsztatach architektoniczno-projektowych.
  7. Nagrody nieprzewidziane w regulaminie.

Spotkanie online z klientem odbędzie się 5.11.2024 r. (wtorek). Godzina oraz sposób dołączenia do spotkania będzie przekazana zespołom, poprzez ich opiekunki, w późniejszym terminie.

Gorąco zapraszamy do udziału!